O nás

„Každý má dostat šanci rozvíjet svůj talent a jít za svými sny.”

Penzion a bistro na adrese Kokořín č. p. 12 a pražírnu výběrové kávy Naturpark 12 založil a provozuje spolek Revenium, z.s. 
Vznikl na sklonku roku 2017 a tvoří ho tým profesionálů z různých oborů, které svedlo dohromady stejné přesvědčení. 
Přesvědčení, že každý má dostat šanci rozvíjet svůj talent a jít za svými sny bez ohledu na zdravotní, věkové, sociální či jiné znevýhodnění. Že každý může přispět svou troškou a stát se přínosem pro společnost. A že i lidé se znevýhodněním mohou být úspěšnými a sebevědomými zaměstnanci či podnikateli.
Jedním z prostředků, jak tyto vize naplňovat, je sociální podnikání, jehož součástí je značka Naturpark 12 a rozvíjející se projekt Kokořín 12 s penzionem a bistrem.

Co je to sociální podnikání?

Na první pohled se neliší od běžného podnikání. Ale vedle dosahování zisku je pro sociální podniky zásadní také to, aby jejich činnost přinášela prospěch společnosti. Vznikají v nich pracovní místa a příležitosti pro lidi ohrožené sociálním vyloučením nebo jiným znevýhodněním, důležitým prvkem je udržitelnost a ohled na životní prostředí, obvyklá je i podpora regionálních aktivit a drobných lokálních podnikatelů. 
Zisk jde zpět do rozvoje sociálního podniku či do podpůrných aktivit pro osobní a profesní rozvoj zaměstnanců.

Proč právě Kokořínsko?

Všichni v okolí žijeme a máme to tady rádi. Proto, když jsme zakládali pražírnu, měli jsme o jejím umístění jasno. A proto také tuto oblast nepovažujeme jen za místo, kde máme svoji základnu, ale chceme se aktivně podílet na rozvoji regionu a propagovat jeho krásy i za hranicemi krajů, v nichž leží.