Naše questingové stezky

Poznávat kraj a u toho si hrát a dobře bavit? Questingové stezky vám pomůžou blíže se seznámit s místní přírodou, historií či různými zajímavostmi z regionu. A to zábavnou formou s luštěním rébusů, tajenek, hledáním indicií a odhalováním záhad, které vás dovedou až k pokladu na konci cesty.
Tak hurá do toho! Dobře se obujte a vyberte si hledačku, která vás láká.

 

Chcete se nejdřív dozvědět víc?
Questing (neboli hledačky) je zábavná hra, při které putujete krajinou po určené trase a řešíte zadané úkoly. Abyste našli správnou odpověď, budete muset pořádně provětrat mozkové závity, pozorně se rozhlížet kolem sebe, zjistit co nejvíce o daném místě. Na konci vás obvykle očekává nějaká odměna. Pro ty, kdo milují luštění a zábavné hry, je to perfektní doplněk k vycházce.
Trasy obvykle nebývají příliš náročné, některé vedou přírodou, jiné najdete ve městě. Pozor, někdy jsou omezené na určité roční období či konání nějaké akce nebo musíte stihnout otevírací dobu turistického centra. Proto, než vyrazíte, vždy si přečtěte podrobnosti.

 

Jak na to?
1. Vyhledejte si quest. Na stránkách místa, kam se chystáte, v informačním centru nebo na webu Questing.cz (mimochodem, na tomto webu se o hledačkách dozvíte spoustu věcí, a dokonce se naučíte, jak si vytvořit vlastní).
2. Vytiskněte si materiály, mapku a pracovní list, prostudujte si úvod, abyste věděli, co vás čeká.
3. Vybavte se na výpravu podle toho, co vám tvůrce hledačky doporučil.
4. A pak už se jen bavte a užívejte si příjemně strávený čas.

FILTRY

Děkujeme za finanční podporu Nadaci ČEZ, Mondi Štětí a Nadaci Vinci: