Zajímavá místa v regionu

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj je plná atraktivních turistických cílů. Seznamte se s nejzajímavějšími z nich. Z tohoto rozcestníku se dostanete k informacím o vybraných přírodních i kulturních památkách a zjistíte, co byste u nás rozhodně neměli minout.

Rozhledna Hradišť

Kilometr od obecního úřadu vsi Kadlín, na návrší nad vesnicí, stojí moderní dřevěná rozhledna s pěkným výhledem do kraje. Stavba má 19 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 15 metrů.

Zoopark Zelčín

Jihozápadně od Mělníka se nachází Zelčín, největší kontaktní zoopark v Čechách. Zaměřený je převážně na domácí zvířata, takže při procházce velkými výběhy budete mít doslova na dosah ruky kozy, ovce, lamy, drůbež nebo poníky, které si můžete pohladit nebo nakrmit.

Kokořínské pokličky

Skupinu jedinečných skalních útvarů, které jsou tak známým symbolem Kokořínska, že je má CHKO dokonce ve znaku, můžete obdivovat na území Kokořínského dolu u Vojtěchova, nepříliš daleko od Mšena.

Dům řemesel Arcadis

Kousek od Mělníka v obci Vysoká si přijdou na své milovníci umění a řemesel. V Domě řemesel Arcadis mohou navštívit výstavu či jinou kulturní akci, místní mají možnost zapsat se do řemeslných a výtvarných kurzů.

Zámek Liblice

Perla vrcholného baroka z Mělnicka okouzluje návštěvníky svou elegancí. V současnosti umožňuje prohlídky interiéru i nádherného okolního parku a obory. Zámecký hotel nabízí ubytování, je zde konferenční centrum, restaurace, wellness & spa centrum.

Chlebová pec U Grobiana

Na Kaninském rozcestí, jen kousíček od vsi Kokořín, leží historická hospoda U Grobiana. Její specialitou je tradiční zděná pec na chleba, kde se také každý pátek domácí grobiánský chléb peče a zákazníci si jej mohou objednat.

Mělnické podzemí

Tajemný labyrint podzemních chodeb ukrývá nejširší studnu v České republice. Chodby vytesané ve skále probíhají pod celým historickým jádrem města a vznikaly prakticky souběžně s ním. Ačkoliv má zcela prozaický původ, jsou s podzemím jsou spojeny také tajemné lidové pověs

Hrad Houska

Pokud máte pro strach uděláno, pojďte si prohlédnout hrad, kde se podle pověsti nachází brána do samotného pekla. Hrad Houska najdete ve východní části CHKO Kokořínsko a od roku 1999 je přístupný veřejnosti.

žádné další články