Zajímavá místa v regionu

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj je plná atraktivních turistických cílů. Seznamte se s nejzajímavějšími z nich. Z tohoto rozcestníku se dostanete k informacím o vybraných přírodních i kulturních památkách a zjistíte, co byste u nás rozhodně neměli minout.

Mlýn Kroužek

Historický vodní mlýn v obci Nebužely na území Kokořínského dolu je nemovitou kulturní památkou s chráněnou mlýnicí, sýpkou, ohradní zdí a mlýnskými pozemky. Stavba má hodnotu kulturní, ale i architektonickou.

Dům řemesel Arcadis

Kousek od Mělníka v obci Vysoká si přijdou na své milovníci umění a řemesel. V Domě řemesel Arcadis mohou navštívit výstavu či jinou kulturní akci, místní mají možnost zapsat se do řemeslných a výtvarných kurzů.

Zámek Liblice

Perla vrcholného baroka z Mělnicka okouzluje návštěvníky svou elegancí. V současnosti umožňuje prohlídky interiéru i nádherného okolního parku a obory. Zámecký hotel nabízí ubytování, je zde konferenční centrum, restaurace, wellness & spa centrum.

Hrad Houska

Pokud máte pro strach uděláno, pojďte si prohlédnout hrad, kde se podle pověsti nachází brána do samotného pekla. Hrad Houska najdete ve východní části CHKO Kokořínsko a od roku 1999 je přístupný veřejnosti.

Hrad Bezděz

Jeden z nejznámějších českých hradů se vypíná na stejnojmenném kopci nedaleko od Doks a dohlíží ze své výše na krajinu plnou bažin, rašelinišť a rybníků v čele s nejznámějším Máchovým jezerem. Zdi, mezi nimiž kráčely dějiny, jsou dnes zříceninou, to jim ale neubírá na velkoleposti.

Farma Laka

Koňská farma a jízdárna Laka leží na samotě v jižní části CHKO Kokořínsko, asi 5 km od Mšena, obklopená nádhernou přírodou vábící k procházkám a projížďkám na koních.

Muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník sídlí na náměstí Míru č. p. 54 v objektu bývalého kapucínského kláštera, který ještě předtím býval měšťanským domem. Poskytne útočiště poutníkům za deštivého počasí, ale také odhalí spoustu úžasných informací o regionu, jeho přírodě, historii a antropologii.

Přírodní koupaliště Harasov

Areál s přírodním koupáním v rybníce se nachází jen co by kamenem dohodil od Kokořína, v krásné přírodě Kokořínského dolu. V chladné, ale čisté vodě rybníka vybudovaného na říčce Pšovce se daří jak plavcům, tak i vodním rostlinám a vodním plžům.

žádné další články