Přírodní koupaliště Harasov

Přírodní koupaliště Harasov

Areál s přírodním koupáním v rybníce se nachází jen co by kamenem dohodil od Kokořína, v krásné přírodě Kokořínského dolu. V chladné, ale čisté vodě rybníka vybudovaného na říčce Pšovce se daří jak plavcům, tak i vodním rostlinám a vodním plžům. 

Rybník obklopují pískovcové skály a lesy, okouzlující okolí uklidňuje a podporuje osvěžení těla i ducha. Voda je přístupná z travnatého břehu i písčitých plážiček.

Nad rybníkem se nacházejí také zbytky hradu ze 14. století, k němuž se váže děsivá legenda. Podle ní nechal hradní pán postavit mlýnské kolo, jež měla roztočit krev popravených hrdlořezů, kteří zabili jeho dceru. Proto se pak místu říkalo také Krvomlýn.

U rybníka se nachází letovisko Harasov s penzionem, bistrem, kempem a psí pláží vyhrazenou pro páníčky a jejich čtyřnohé miláčky. Je zde půjčovna sportovního vybavení a kol, protože právě tady je nástupní místo Kokořínských cyklostezek. Můžete si tady zarybařit, zajezdit na paddleboardu nebo zalozit na okolních skalách s lezeckými cestami.