Pražírna výběrové kávy Naturpark12

Čerstvě pražená výběrová káva s neobyčejným příběhem

Pražírna Naturpark 12 se zrodila z lásky k dobré kávě a z chuti vytvářet pro lidi se zdravotním postižením pracovní příležitosti. Celá řada z těch, kdo naši kávu pro zákazníky připravují, se potýká se zdravotními nebo jinými obtížemi a práce v pražírně jim dodává sebevědomí postavit se pracovním, zdravotním i dalším životním výzvám.

V e-shopu koupíte kvalitní výběrovou kávu ze všech koutů světa. Vstupenkou do naší nabídky je vysoké cuppingové skóre, ale také to, zda byla káva vypěstována a zpracována transparentním, ekologicky šetrným a férovým způsobem. Příběhy našich káv se dají vysledovat až ke konkrétnímu farmáři nebo sdružení drobných zemědělců a můžete si je přečíst na blogu Naturparku 12.
Doplňkovou nabídku pak tvoří příslušenství na přípravu kávy či vybrané regionální dobroty, které se ke kafíčku báječně hodí.
A protože Naturpark 12 sídlí v srdci chráněné krajinné oblasti, snažíme se fungovat také ekologicky. Na podzim 2022 jsme proto zprovoznili naši vlastní bioplynovou stanici na výrobu energie.